Vyberte stranu

My sme škola budúcnosti

 

Spomienky na Afriku

Kapské mesto-Juhoafrická republika

4.februára o 8.00 hod. ráno sa študenti zo Súkromného gymnázia,obchodnej a hotelovej akadémie spolu s pani profesorkou Koščovou a riaditeľkou školy s rodinou stretli pred školou,kde nás čakali mikrobusy,ktoré nás dopravili na letisko do Schwechatu.

Nakoľko sme mali po vybavení cestovných formalít dostatok času,pri rannej káve,čaji a rohlíkoch sme počkali v letiskovej kaviarni na nástup do lietadla.

Náš 5 hodinový let smeroval do Dohy v Saudskej Arábii.Tu sme strávili cca 2 hodiny na letisku a nastúpili sme ďalej do lietadla do Kapského mesta. Tento let bol 9-hodinový,našťastie už v noci.Ráno sme pristáli najprv v Johannesburgu,kde sme stáli cca hodinu a ďalej sme pokračovali do Kapského mesta.

V Kapskom meste už na nás čakali manželia Vetrovci,ktorí ako Slováci pracujúci v strednej škole v JAR udržiavajú ako učitelia s našou školou priateľský kontakt.

Prvé štyri dni sme boli ubytovaní v hoteli v Durbanville.

Zvyšné dni v Kapskom meste v hoteli Best Western pod Stolovou horou.

Hneď po prílete sme išli navštíviť školu v Durbanville.

Mali sme možnosť prehliadnúť si učebne a priestory školy. Zástupcom vedenia školy sme odovzdali hodvábne šatky,ktoré kreslili študenti našej školy.

Druhý deň sme navštívili ďaľšiu strednú školu.Pri slávnostnom príhovore k študentom bol odovzdaný dres ,ktorý sme priniesli zo Slovenska pre najlepšieho športovca v tejto škole.

Náš študent Tomáš Fašung závodil v šprinte so študentom tejto školy.Tesne zvíťazil študent Durbanvillskej školy.
Ďaľšie dni sme navštívili Univerzitu ,Múzeum Africkej kultúry,ZOO,botanickú záhradu,Vínnu farmu-Stellenbosch,Pláž Strand,Blouberg,Cliffon Beach.Návštívili sme budovu parlamentu,hvezdáreň,Národné múzeum,Mestský park,Waterfront.

Boli sme na Stolovej hore.

Absolvovali sme prehliadku mesta,exkurziu v päťhviezdičkovom hoteli.

V uliciach sme si vypočuli a videli sme afrovystúpenia spevákov,inštrumentalistov,tanečníkov,komediantov.

Navštívili sme Mys Dobrej Nádeje,rybárskou loďou sme sa odviezli k tuleňom,nakúpili sme na trhu suveníri,najedli sme sa v tradičných reštauráciách,pokračovali sme k tučniakom,kde sme napokon na pláži strávili zvyšok dňa.

Navštívili sme múzeum dvoch oceánov.

16.2. sme ráno o 6.3O hod. odovzdali kľúče ,naposledy sa otvorili brány hotela .

Mali sme možnosť spoznať spôsob života čiernych a bielych ľudí na Africkom kontinente….

Opäť let,medzipristátie v Johannesburgu,prestup v Dohe,prílet do Viedne,kde už čakali rodičia a známi na nás.